Warning: session_start(): Cannot send session cookie - headers already sent by (output started at /home/moshtar4/public_html/wp-blog-header.php:1) in /home/moshtar4/public_html/wp-content/plugins/captcha-code-authentication/wpCaptcha.php on line 45

Warning: session_start(): Cannot send session cache limiter - headers already sent (output started at /home/moshtar4/public_html/wp-blog-header.php:1) in /home/moshtar4/public_html/wp-content/plugins/captcha-code-authentication/wpCaptcha.php on line 45
آموزش کمپرس کردن و کار با کمپرسور | آموزش میکس و مسترینگ | تهران بیت - Tehran Beat

آموزش کمپرس کردن و کار با کمپرسور


آموزش کمپرس کردن و کار با کمپرسورمقدمه

این ویدیو بطور عملی شما را با نحوه صحیح کمپرس کردن و تنظیمات یک کمپرسور آشنا می کند و به شما می آموزد چگونه باید صدا های بلند را کاهش و صدا های آهسته را افزایش دهید تا نوسان امواج، کنترل شده و صداها بطور یکنواخت و نرمال شنیده شوند ، شما با فرآیند کمپرس کردن می توانید صدا ها را بصورت قابل درک، مطلوب، شفاف و قدرتمند درآورید و در نهایت کنترل آن را در سر جای درستی میکس و در بین صداهای دیگر قرار دهید تا به زیبایی هرچه تمام تر شنیده شوند.

 اطلاعات فنی 

سازنده ویدیو : اسفندیار جهانگیری
نام محصول : آموزش کمپرس کردن و کار با کمپرسور
زبان ویدیو : فارسی
مدت زمان : 09:27
حجم فایل : 12.4 MB
فرمت ویدیو : Mp4
کیفیت ویدیو : استاندارد 720 – HD

فهرست مطالب

 آشنایی با مفهوم کمپرسور
 کاربرد کمپرسور ها در میکس و مستر
 تشریح بصورت نمودار اجزای یک کمپرسور
 کمرس کردن روی پروژه بصورت عملی و کاربردی

شاخصه ها

 استفاده بصورت رایگان و نامحدود
 پلاگین استفاده شده :  iZotope Ozone
 نرم افزار میزبان : اف ال استودیو – FL Studio
 مناسب برای هنرجویان مهندسی صدا و اپراتور های استودیو

توضیحات


آموزش کمپرس کردن و کار با کمپرسور


کمپرسور  (Compressor)

عمل کمپرس کردن صدا یکی از مهم ترین عمل ها در میکس و مسترینگ می باشد. این کار همان‌قدر که می‌تواند مفید باشد، با انجام اشتباهی کوچک می تواند بسیار مضر باشد. کمپرسور با چندین پارامتر کنترل می‌شود که در ادامه هرکدام توضیح داده خواهد شد.


آستانه (ترشهولد – Threshold)

این پارامتر آستانه اعمال کپرسور را تعیین می‌کند. به طور مثال وقتی ترشهولد روی -5db  قرار داده می‌شود، زمانی که داینامیک صدای ورودی به کمپرسور از میزان -5db تجاوز کنند، کمپرسور فعال می‌شود و عمل کمپرس روی صدا صورت میگیرد.


نسبت (ریشیو – Ratio)

این پارامتر نسبت اعمال کمپرسور را تعیین می‌کند. برای مثال مانند مورد بالا وقتی ترشهولد روی -5db قرار داده شده باشد، زمانی که صدا از -5db  دسیبل عبور کند، میزان تجاوز شده را به نسبت ریشیو کاهش می‌دهد. یعنی اگر ریشیو روی نسبت 1:2 تعیین شود و داینامیک ورودی به میزان -1db دسیبل در مثال بالا برسد به عبارتی یعنی 4 دسیبل افزایش از ترشهولد صورت گرفته (فاصله -1 تا -5 که 4 واحد می‌شود مد نظر است نه جمع جبری این دو عدد ) که این میزان 1/2 کاهش خواهد یافت. یعنی فاصله داینامیک خروجی کمپرسور -3db خواهد بود و به عبارتی فاصله به مقداری کمتر یعنی  2 واحدی از ترشهولد کاهش یافته (به نسبت داینامیک ورودی که همانطور که حساب کردیم در ابتدا 4 واحد اختلاف داشت).


 

افزایش (گین – Gain)

این پارامتر میزان داینامیک کلی صدا تعیین را می‌کند و می‌توان با آن میزان داینامیک که به کمپرسور وارد یا از آن خارج می‌شود را افزایش یا کاهش داد.
نکته: دکمه Auto در اینجا میزان داینامیک خروجی از کمپرسور را به صورت اتوماتیک در روند پخش تعیین می‌کند و سعی در یکسان نگه داشتن داینامیک خروجی در تمام طول صدا می‌کند.


زانو (نی – Knee)

این پارامتر میزان نرمی یا سختی ورود کمپرسور بعد از عبور از ترشهولد را تعیین می‌کند که در نقطه شکست به صورت ناگهانی و یا به آرامی میزان کمپرسور (ریشیو کمپرسور) افزایش یابد.
نکته: در بعضی از کمپرسور ها امکان تنظیم دقیق و دستی میزان سختی زانو وجود ندارد و فقط امکان انتخاب چند حالت وجود دارد که عموما دو حالت Hard و Soft (سخت و نرم) می‌باشد که این دو حالت زانو طبق شکل زیر تعریف می‌شوند:


حمله (اتک – Attack)

این پارامتر سرعت فعال شدن کمپرسور را تعیین می‌کند. یعنی اگر اتک روی 100 ms (صد میلی ثانیه) قرار گیرد، زمانی که کمپرسور عبور از ترشهولد را تشخیص دهد بعد از گذشت 100 میلی ثانیه شروع به کار میکند و عمل کمپرس را انجام می‌دهد.


رهایی (ریلیز – Release)

این پارامتر دقیقا برعکس اتک بوده و تعیین می‌کند چند میلی ثانیه پس از رسیدن داینامیک ورودی به مقداری کمتر از ترشهولد و تشخیص آن توسط کمپرسور عمل کمپرس کردن متوقف گردد.


نکته: تاخیر های اتک و ریلیز، ناشی از ضعف کمپرسور نبوده و صرفا قرار دادن کمترین مقدار برای این دو بخش امر صحیحی نیست. درواقع این تاخیرها برای جلوگیری از مصنوعی شدن و همچنین مشخص نشدن زمان ورود و خروج کمپرسور قرار داده شده پس از آن کمال استفاده را ببرید. به طور مثال در موسیقی برای ساز درامز و دیگر ساز های کوبه ای که داینامیک صدا به صورت ناگهانی افزایش و از ترشهولد عبور می‌کند، باید تاخیر را روی مقدار کمتری تعیین نمود تا به محض تشخیص کنترل(کمپرس) شود اما برای صدای دوبله بازی و یا افکت های بازی، میزان تاخیر بیشتری در نظر گرفت.
نکته: هدف ما از کمپرس کردن چیست؟ به بیان ساده می‌توان هدف کمپرس کردن اینطور شرح کرد: نزدیک کردن قله و فرو رفتگی داینامیک صدا. اما این عمل چه فایده ای دارد؟ برای مثال در یک درامز ممکن است در بعضی از کوبش ها داینامیک صدا از 0 dbFs عبور کند. شاید راه کار مناسب کم کردن کلی داینامیک لاین درامز باشد اما ممکن است با این عمل داینامیک بعضی از صدا ها در لحظات مختلف به میزانی کاهش یابد که قابل شنیدن نیس یا آن سطح داینامیک کمتر از میزان مد نظر ما است. اینجاست که کمپرسور به کمک ما می آید تا با ثابت نگه داشتن داینامیک یا حتی بالا بردن داینامیک برای کمک به شنیده شدن صدا های ضعیف، قله های داینامیک را شکسته و از عبور آن ها از حد مد نظر ما جلوگیری کند.
تصویر یک صدا در حال کمپرس شدن:


منبع مطلب : GAMEOLOGY.IR

معرفی نرم افزار اف ال استودیو  FL STUDIO

امروزه اگر نگاهى به دور و اطراف خود بیاندازید، تأثیر غیرقابل انکار کامپیوتر و نفوذ آن را در زمینه‌هاى مختلف مشاهده خواهید کرد. اکنون دیگر حتى یک کاربر عادى خانگى مى‌تواند کارهایى را مانند ساخت و ویرایش صدا و تصویر انجام دهد که در گذشته انجام آن‌ها نیازمند امکانات، ابزار و دانش خاصى بوده است.
FL STUDIO مخفف (FRUITY LOOPS STUDIO) یک ایستگاه کارى و کامپیوترى صوت دیجیتال (DIGITAL AUDIO WORKSTATION) مى‌باشد که توسط DIDIER DAMBRI، مؤسس شرکت نرم‌افزارى IMAGE-LINE ساخته شده است و از آن براى ساخت موسیقى‌هاى ریتمیک و بر پایه‌ى الگو (PATTERN-BASED) استفاده مى‌شود. عواملى مانند محیط کاربرپسندانه‌ى FL STUDIO، امکان ساخت سبک‌هاى مختلف موسیقى (HIP-HOP، ELECTRONICA، TECHNO و …) و عدم نیاز به دانش خاصى در زمینه موسیقى، سبب شده‌اند که این نرم‌افزار در میان دوستداران موسیقى دیجیتال شناخته شده باشد و کاربران تازه‌کار و حرفه‌اى را به سمت خود جذب کند.
شبیه سازهاى صدا
FL STUDIO، شامل 13 ابزار تولید کننده صدا (SYNTHESIZER) است که صداى آلات مختلف موسیقى را شبیه سازى می کنند و سازهاى مجازى مختلفى را مانند گیتار اکوستیک و الکترونیک، پیانو و … در اختیار شما قرار می دهد. بدین ترتیب امکان تولید هر نوع صدایى بصورت مجازى وجود خواهد داشت.
ضبط صدا و ویرایش
فضاى کارى PLAYLIST شامل تعداد نامحدودى TRACK می شود و این اجازه را به شما می دهد که قطعات موسیقى را به هر ترتیبى که دوست دارید در کنار هم قرار دهید. به علاوه ابزارهاى ویرایش صدا و امکاناتى نظیر کم یا زیاد کردن زمان آهنگ (TIME-STRETCH)، تغییر زیر و بمى صدا (PITCH-SHIFT)، ضرب آهنگ هاى لحظه اى (BEAT-SLICE)، جدا کردن قطعات موسیقى (CHOP) و … را در اختیار شما می گذارد. در کنار تمام این موارد، قابلیتى با عنوان EDISON اضافه شده است که یک ویرایشگر و ضبط کننده اى کامل فایل هاى صوتى می باشد.
میکس و افکت گذارى
FL STUDIO قویترین میکسر را در میان هم نوعان خود دارد. در این نسخه، 64 TRACK میکسر استریو وجود دارد و در هر TRACK می توان هشت افکت (از 44 افکت موجود) قرار داد. به عنوان مثال افکت هاى DELAY (ایجاد تأخیر)، DISTORTION (اعوجاج)، EQ (اکولایزر)، CHORUS (چند صدایى)، REVERB (ایجاد طنین) و … بسیار پرکاربرد هستند.
فناوری های پشتیبانی شده در FL STUDIO
FL از فناوری های VST/VSTI/VST2، DXI، DXI2، MP3، WAV، OGG (تنها به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2 پشتیبانى می کند.
قابلیت های کلیدی نرم افزار FL STUDIO:
– شامل 13 ابزار تولید کننده صدا برای شبیه سازی صداى آلات مختلف موسیقى
– فراهم کردن ابزارهاى ویرایش صدا
– دارای قوی ترین میکسر
– پشتیبانی از فناوری های VST/VSTI/VST2، DXI، DXI2، MP3، WAV، OGG (تنها به عنوان ورودى)، MIDI، ASIO و ASIO 2
– و …

سامانه پشتیبانی فنی

سامانه پشتیبانی : پشتیبانی از طریق تیکت
پشتیبانی ضروری: 09013555858
در صورت بروز هرگونه مشکل, خرابی و نقص لینک, مورد فنی در محصول, مشکل بانکی و سوالات پیش از خرید اصلا نگران نباشید ! ما همواره طرف شما هستیم به ما اعتماد کنید.

باکس دانلود

دانلود فایل اصلی : رایگان – دانلود ویدیو آموزشی
پس از کلیک روی دانلود وارد صفحه ویدیو می شوید، برای دانلود ویدیو روی سه نقطه پایین سمت راست کلیک فرمایید تا دانلود در اختیار شما قرار گیرد.


مبنع : تهران بیت | Tehran Beat

شاید دوست داشته باشید

2

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

*

code